Ja o koze, ty o voze

Autor: Andrej Kučeravý | 10.1.2016 o 15:37 | Karma článku: 5,05 | Prečítané:  823x

Robert Fico usporiadal ďalšiu zo svojich One Man Show, tentoraz k silvestrovským udalostiam v Kolíne nad Rýnom. Samotný prejav je banálny a nestojí za to sa ním bližšie zaoberať. Podstatne zaujímavejšia je diskusia k nemu.

Vznikli dva tábory, ktoré sa do krvi pohádali, pričom najväčšia sranda je, že obidva majú viac-menej pravdu. Jedni sa totiž vyjadrovali k motívom prejavu (parazitizmus na probléme) a druhí k jeho pravdivosti. Klasický model "ja o koze, ty o voze"! Výsledný dojem z celej diskusie možno zhrnúť do konštatovania: "Ak si proti Ficovi, si slniečkar." Šikovné! Blahoželám! Goebbels i Putin by mohli prísť na školenie.

Ako príznačný vyberám jeden príspevok z diskusie: "Mam pocit že Fico može povedať čokolvek a vždy bude ten zlý...čo sa týka imigračnej politiky tak mu ťažko niečo vytknuť a radšej si nechcem predstaviť ako by to riešili naši pseudohumanisti z opozicie čo by sa nedohodli ani na gulaši :) Ktokolvek by bol teraz pri moci tak by tu tému využíval takže sa tomu vobec nečudujem" (qwsa)

Nuž, tak som sa pozrel, "ako by to riešili naši pseudohumanisti z opozicie", konkrétne moja obľúbená strana SaS. Riešenie migračnej krízy je posledným bodom ich volebného programu. Sú tam veľmi konkrétne riešenia. Aspoň heslovite pre tých, ktorým sa to nechce čítať celé: dôsledná ochrana vonkajších hraníc EÚ, zriadenie dvoch centrálnych táborov pre utečencov za vonkajšou hranicou EÚ - jeden v severnej Afrike a druhý na Balkáne (tam by sa čakalo na azyl), presunutie všetkých osôb, ktoré sa na území EÚ nachádzajú ilegálne, do týchto táborov, úsilie o stabilizáciu situácie v domovských krajinách utečencov (aby sa do nich utečenci mohli vrátiť), odmietnutie povinných kvót na utečencov. Toľko k riešeniam našich "pseudohumanistov z opozície". Pozrime sa, čo ponúka druhá strana.

Priznám sa, že tu som dosť na rozpakoch. Strana Smer má síce na svojom webovom sídle sekciu "Programové zameranie", no posledný dokument na nej k dnešnému dňu umiestnený je "Programové zameranie strany SMER - sociálna demokracia na roky 2012 - 2016". Vedia vôbec ľudia na kandidátke strany Smer, čo chcú najbližšie štyri roky vlastne presadzovať?

Na druhej strane, povedzme si úprimne: Načo je kolesíkom volebný program, keď majú Laššákovej palec? Ak by sa Vás niekto spýtal, v ktorej krajine majú najdrahších robotov, pokojne môžete povedať, že na Slovensku. A pokiaľ ide o voličov Smeru, chápem, že si nikto nechce vziať na svedomie, že sa niekomu zadrú jeho mozgové závity. Postačia dve jednoduché "myšlienky" - "chránime Slovensko" a "robíme pre ľudí". Príliš dlhý a komplikovaný hit minulej sezóny (ľudia si zaslúžia istoty) bol nahradený dvoma kratšími a údernejšími sloganmi uchopiteľnými per partes. (No fuj! Tento povýšenecký tón som si mohol odpustiť - teraz bude nasledovať reakcia "a just budem voliť Fica".)

Buďme ale spravodliví a priznajme si, že napriek deficitu informácií, o zámeroch Smeru predsa len niečo vieme - odmietajú utečenecké kvóty (inkonzistentné aktivity poslancov Smeru, vrátane Moniky Beňovej, v Európskom parlamente nechajme bokom). Ako už bolo uvedené, aj strana SaS má vo svojom volebnom programe uvedené odmietnutie povinných kvót na utečencov. Odmietnutie povinných kvót na utečencov je však v ich prípade už len čerešničkou na torte komplexného riešenia problému. Smer má len tu čerešničku, SaS má celú tortu!

V prípade SaS nemám žiadne obavy. Ak by na bratislavskom hradnom vrchu došlo k hlasovaniu o prijatí povinných kvót na utečencov, viem, že SaS by hlasovala proti. Ak by nejaká Iveta Radičová spojila toto hlasovanie s hlasovaním o dôvere k vláde, SaS by opäť hlasovala proti. A napokon, ak by povinné kvóty na utečencov boli napriek tomu prijaté (napr. s podporou Smeru), tak tým zlým by bola opäť len SaS.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Kaddáfí zachránil nemecký klub. Niečo za to však chcel

Nemecký hokejový tím zachránil líbyjský diktátor pred krachom.

KOMENTÁRE

My sme les. Zastavíme katastrofu?

Slovenské lesy miznú, rozšírili sa v nich pilčíci a traktory.


Už ste čítali?